Svědění genitálií

Svědění genitálií se vyskytuje jak u mužů, tak u žen, s tím že u žen je svědění genitálií častější a problémy závažnější.

Hlavní a nejčastější příčinou svědění genitálií je kvasinková infekce. Ta je doprovázena svěděním, tvarohovým výtokem a navíc otékají okolní sliznice. Svědění je velmi nepříjemné, může se střídat s pocity pálení, štípání a podobně. Genitálie jsou často zarudlé, citlivé na dotek a kůže v oblasti genitálií se může olupovat.

Svědění genitálií může být také projevem snížení imunity, např. po nasazení antibiotik. Častý je také přechod – svědění konečníku / svědění genitálií.

Jak na svědění genitálií

Existuje mnoho léků, které zakoupíte v lékarně i bez lékařského předpisu nebo si můžete pomoci sami osvědčenými způsoby, které téměř nic nestojí. Např. u mužů je jednoduchým řešením nanést na postižené místo bílý jogurt a nechat působit. Ženám je však doporučeno užít přípravek z lékárny, např. Fungicidin a podobné, které podle popisu problému doporučí lékarnice.

Aby se nestal problém chronickým, je potřeba jej řešit a svědění zabránit.

Při svědění genitálií se rovněž zdržte pohlavního styku. Nejen že by se nakazil partner, ale rovněž dojde k oloupání postiženého místa a problém bude intenzivnější.

Určitě není na škoda poradit se o svědění genitálií s lékařem. Odhoďte stud, protože podle dostupných informací každá druhá žena svědění genitálií zažila, takže je to velmi časté onemocnění.