Svědění pochvy

Intimními problémy si prošla snad každá žena. Každá z těchto žen by dozajista potvrdila, že to není žádná příjemná věc a nikomu by ji nepřála. Nepříjemné pálení a svědění v intimních partiích se bez léčby stupňuje a pro ženu je každý zabírající lék na tento problém záchranou.

Svědění pochvy, nebo potom i svědění genitálií nepodceňujte, protože problém nemusí sám od sebe zmizet.

Hlavní a nejčastější příčinou svědění je kvasinková infekce. Ta je doprovázena svěděním, tvarohovým výtokem a navíc otékají okolní sliznice. Nepříjemné svědění se může střídat s pocity pálení či palčivou bolestí a přecházet i ke svědění konečníku. Pochva je často zarudlá a především podrážděná. Řešení těchto problémů se nachází ve speciálních čípcích a mastích.

Kvasinky často způsobují výtok, který je bílý a tvarohovitý. Je-li jiný, pak se jedná spíše o zánět než o infekci. Záněty způsobují bakterie, které pak zabarvují výtok do zelena či žluta.

Svědění pochvy nemusí být způsobeno jen infekcí či zánětem. Tvoří se i při ztenčení poševní sliznice, což nastává během menopauzy. Případné problémy pak způsobuje nedostatečné množství estrogenů v ženském těle.

Úlevu při svědění pochvy nacházejí ženy v mnoho řadách přípravků. Nejideálnějším řešením je nošení přípravků intimní hygieny, které se doporučují pravidelně používat. V lékárnách se pak nabízejí přípravky, často bez lékařského předpisu, jako první pomoc při svědění pochvy. Nutné je však tuto nemoc léčit. Mohla by totiž přejít až do chronicity, která se následně špatně odstraňuje a především velmi dlouho léčí.

Pokud má žena sexuálního partnera, pak ho vystavuje riziku případného nakažení. Nakazí-li se muž, vznikají balanitidy a balanopostitidy. Neprojeví-li se na muži infekce kvasinkami, může být však dále přenašečem. Doporučuje se proto omezit při těchto problémech pohlavní styk. Alespoň než dojde ke zlepšení. Má-li žena obtíže mírné a dají se léčit jen v lékárně zakoupenými léky, pak nemusí navštěvovat lékaře. Pokud se však objeví tvarohovité výtoky, urputné svědění, které se neustále stupňuje a horečky, pak je nezbytné lékaře navštívit. Ten zbaví ženu nepříjemného pocitu a rozrušenosti. Za tuto nemoc se nemusí žádná žena stydět, prošlo si jí totiž každá druhá.